Na těchto stránkách najdete spoustu jednoduchých nápadů, návodů a EXTRA inspirace pro Váš neobyčejný domov.

 

Zároveň mi můžete napsat, co by Vás zajímalo, co by jste si chtěly vytvořit nebo s čím potřebujete pomoct.

 


Dveře zdobené Washi páskou

Ozdobte si jednoduše dveře vánoční Washi páskou.

Můžete s ní taky originálně zabalit vánoční dárky :).

Spostu dalších nápadů na vánoční ozdoby najdete v mém eBooku Zdarma.

Ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Vyzkoušejte jednoduché vánoční ozdoby ze samotrvdnoucí hmoty. Koupila jsem bílou extra soft samotvrdnoucí hmotu, použila vykrajovátka, váleček a krajku. Pak už jsme tvořili s dětmi. A vykrajování zvládl i můj 1,5 letý syn 🙂 .

Vzory s krajkou jsme udělali tak, že jsme krajku jednoduše převálečkovali na vyválené hmotě a pak už jen vykrajovali. Pak necháte schnout. Do úplné tvrdosti nám to schlo téměř 2 dny.

A nakonec navléknete stužku nebo jutový provázek a ozdoby jsou připravené k zavěšení.

 

Skořicový stromeček

Na skořicovém lusku přivázané různobarevné stužky budou krásnou dekorací.

Vyzkoušejte

Kokosový ořech

Máte doma stejně jako já kokosový ořech ? Zkuste do něj vložit aranžovací hmotu a do ní napíchat jehličí, sušené květiny, šišky, baňky atd. prostě to, co se vám líbí a jednoduše si tak vytvoříte krásnou dekoraci.

Já jsem ji ještě dozdobila mašličkou 🙂

Květina na zdi místo obrazu

Miluji fotografie, mám je doma téměř na každé zdi. Ale co tak zeď oživit třeba květinou?

Stačí Vám zkumavka, kousek provázku a květina. Klidně luční 🙂 Akorát teď na podzim jich venku moc není, takže jsem zvolila tupán.

Sundala jsem jeden rámeček a pověsila místo něj tuhle krásku.

Zase trochu změny 🙂

Už máte nasušeno?

Ti kdo mají rádí hříbky a vlastně všechny houby, tak je nějakým způsobem uskladňují. Můj jednoduchý fígl je v tom, že stačí koupit  (protože šití není zatím moje silná stránka)  100% bavlněný šáček, nadepsat ho fixem na bavlnu a jednoduše usušené houby do něj vložit. Samozřejmě pořádně zatáhnout 🙂

Houby v něm zůstanou krásně suché a voňavé. Navíc vůně přes sáček neproniká ven.

TIP : Já mám ráda houbovou chuť ale houby moc né, takže pokud budete chtít jen houbové koření, stačí tyhle sušené houby rozdrtit a můžete přidávat do polévky, omáčky nebo k masu. 🙂

Dobrou chuť.

Trochu podzimní romantiky

Máte doma spostu zavařovacích sklenic nebo menších skleniček např. od jogurtu? A nevíte co s nimi?Ozdobte je a využijte jako malou lucerničku.

Tady je můj tip s podzimní náladou.

Našla jsem si středně velkou sklenici. Dovnitř jsem dala sušené květiny, trochu zeleně na oživení a čajovou svíčku.Samozřejmě svíčku musíte dát tak, aby Vám to nechytlo. Ideálně položit na nějakou tu zeleň.

Nahoru jsem nalepila krajku, na ni ptáčka s mašličkou a během 10minut je lucernička na světě.

Z květináče, osobní dárek

Když jsem hledala dárek pro kamarádku do domečku, který si právě s manželem postavili, viděla jsem v obchodě tento květináč. Zaujal mě svým tvarem - tím, že je jiný, prostě není kulatý 🙂 .

Doma jsem na něj jednoduše štětcem napsala vzkaz akrylovou barvou, vložila do ní Gardénii a zasypala kamínky. Mimochodem tato květina nádherně a intenzivně voní po Jasmínu. Tak doufám, že i kamarádce provoní celý dům 🙂

A originální dárek byl na světě.

Stará pračka v novém kabátě

Protože mám docela starou pračku, chtěla jsem ji trochu oživit a to se myslím povedlo s pomocí Washi pásky. Tu sežene v papírnictví nebo kreativních  potřebách.

Jednoduše jsem ji na pračku nalepila a bylo hotovo 🙂

O dalším využití pásky se dočtete v mém eBooku ZDARMA.