Máte rády omalovánky? Co to zkusit jinak ?

Omalovánky pro dospělé se staly hitem téměř přes noc. Nejen, že se u nich výborně odreagujete, ale taky vytvoříte moc hezký barevný obraz.  Který si pak pověsíte na zeď nebo Vám třeba oživí sedačku. Můžou Vám zkrátit cestu vlakem nebo zpříjemnit večer.

Mě se to taky hrozně líbí, proč by měly vybarvovat jen děti nebo umělci ? Jen mít toho času trochu víc.

ALE… ale když jsem tak večer zase něco tvořila a měla ten sešit s omalovánkami vedle sebe, tak mě prolítlo hlavou, že by se daly využít i jinak.

Co třeba na polštář?

Bude to zábava, krásná dekorace a třeba parádní dárek. Hezky se zrelaxujete a ještě si vytvoříte něco opravdu ORIGINÁLNÍHO!

Tak jsem se do toho pustila a koukejte. Líbí se Vám?

slon 4

Řeknu Vám jak na to.

K tomu aby jste vytvořili takový polštář, budete potřebovat:

  • Povlak na polštář a je docela jedno jaké bude barvy. Jen pak musíte pamatovat na kontrastní barvu konturovacího fixu. Já jsem si vybrala bílou.
  • Barevné fixy nebo voskovky na látku. Ale pozor voskovky jsou docela hrubé, na malé plochy nejsou úplně vhodné.
  • Tenký konturovací fix na látku
  • Pečící papír a žehličku
  • Obrázek – vlastní, z omalovánky nebo stažený z internetu
  • Kopírák – mám ráda tyhle staré klasické věci a obyčejnou tužku

Fixy a voskovky na látky seženete v kreativních potřebách, kopírák a omalovánky v papírnictví a papír na pečení máme zřejmě všechny doma 🙂 . Pokud ne, tak v nějakém hypermarketu ho určitě budou mít.

Potřebujete povlak na polštář, který by měl být vyžehlený- pro snadné kreslení. Ten si můžete ušít nebo koupit hotový. Já jsem použila bílý, neutrální, protože se hodí téměř k čemukoli. Vyberete si obrázek anebo začněte rovnou kreslit podle vlastních představ konturovacím fixem.

Polštář položte na rovnou plochu, na něj kopírák s obrázkem a začněte klasicky obtahovat všechny čáry.Jak za starých časů ve škole 🙂 . Nemusíte se bát, když Vám kopírák trochu ujede, barva se dá lehce vyprat.

slon2         slon1

Jakmile budete mít celý obrázek překreslený, vezměte si tenký konturovací fix na látku a obtáhněte znova všechny čáry na polštáři.

slon3                      slon

Teď můžete začít s vybarvováním. Na trhu existuje dostačující množství barevných fixu. Stačí si jen vybrat. Ale můžete je nechat jako já, jen černobílý, nebo ho takhle někomu darovat třeba k narozeninám, připravený k vybarvování.

Když máte hotovo, můžete vzít pečící papír a celý obrázek přes něho přežehlete. Takto pěkně zafixujete barvu konturovacího fixu. A dejte vyprat na 40 stupňů. Tím z něj odstraníte barvu z kopíráku.

slon5

POZOR – vždy dbejte pokynů výrobce na fixu a barvách

Může se stát, že po vyprání, vylezou bílá místa. Prostě některé čáry neobtáhnete, protože je jednoduše přehlédnete. Nic se neděje, doplňte je podle obrázku nebo vlastních nápadů a znova přežehlete. Ať barva drží.

A máte hotovo 🙂

Věřím, že jsem Vás inspirovala a motivovala k další tvorbě. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat nebo budete potřebovat  poradit, neváhejte mě kontaktovat  nebo mi napište na email andrea@andreadybova.cz

Další inspiraci jak si vytvořit jedinečný domov najdete na mých stránkách .

Přidejte se k mým dalším úžasným fanouškům na stránkách FB

Neobyčejný domov.

Budeme spolu tvořit další úžasné kousky 🙂

Mějte se krásně

Andrea ♥

Andrea Dybová
Mou vášní je tvoření a pomůžu i Vám vytvořit si originální domov podle Vašich představ pomocí jedinečných nápadů a fotonávodů. >
Komentáře