Originální květina za pár kaček

Dnes je 14.2. a to většina lidí slaví svátek Svatého Valentýna.

Věděly  jste, že v anglosaských zemích se tradičně slaví den 14. února jako svátek lásky. Historie, která se skrývá za tímto svátkem zamilovaných, ale moc romantická není.

Legenda zhruba z období 3. století našeho letopočtu, vypráví o římském knězi jménem Valentine, který tajně oddával zamilované páry v době, kdy císař Claudius zakázal sňatky. Důvodem zákazu byla myšlenka, že svobodní muži jsou lepší válečníci, nebojí se totiž položit svůj život, nemyslí na své ženy a děti.

 Kněz byl dne 14. února přibližně roku 269 popraven. V 5. století papež Gelasius I. Vyhlásil 14. únor svátkem sv. Valentýna. Pravděpodobně tak splynul se svátkem Lupercalia

No ať už to bylo jakkoli, téměř na celém světě se slaví tento den , jak den lásky.  A ať už je to láska k muži, mamince, dětem, kamarádce nebo zvířeti, oslavme ho spolu  a originálně.

Já osobně mám všechny svátky ráda a protože ráda tvořím 🙂 tak dneska to bude krabička plná květin.

Nesmusí být  jen na Valentýna. Můžete si ji vytvořit kdykoli a dát ji třeba kamarádce k narozeninám, mamince, nebo jen tak si ji vytvořit na stůl  a místo růží do ní napíchat vlastně jakékoli květiny.

Bude to hezká ozdoba třeba v létě na stůl z kopretin a lučního kvítí 🙂

Základem je krabička. Tu koupíte v papírnictví za cca 20,- , dále celofán – já jsem použila ten, co v něm byly zabaleny růže, Růže mám z Lidlu za 50,- , pak zelená pěna- na mokro- ta mě stála celá 40,- ,ale potřeujete jí jen tolik- jak- velkou krabičku máte, nůžky, stužku a tavnou pistoli.

IMG_1408

Krabičku si vyložíme celofánem, vyplníme hmotou, kterou buď namočímedopředu do vody anebo ji pak jednoduše zalejeme. A pícháme do ní zastřihnuté květiny.

IMG_1409  IMG_1410

IMG_1412  IMG_1413

IMG_1416  IMG_1419

Kolem dookola nastrkáme lístečky a nakonec dozdobíme stužkou 🙂

IMG_1421

IMG_1424

Stužku jsem ke krabičce přilepila tavnou pistolí aby nelítala.

A máme hotovo.

Přeji vám všem krásného Valentýna a pokud ho neslavíte, i tak mějtě krásný den.

Třeba touhle květinou uděláte někomu radost jen tak 🙂

S láskou Andrea ♥

Andrea Dybová
Mou vášní je tvoření a pomůžu i Vám vytvořit si originální domov podle Vašich představ pomocí jedinečných nápadů a fotonávodů. >
Komentáře