První tetování v 60letech?

Článek ze šuplíku.

Byl docela hezký letní den a my jsme byli s dětmi na chatě v Beskydech. A protože jsme si náležitě užívali hor a odpočinku, tak jsme se šli do nedaleké restaurace na oběd. Náš maličký spinkal a my tak měli šanci se i v klidu najíst :).

Vedle u stolu seděla mladá rodina taky s kočárkem a starší paní- nejspíš maminka jednoho z rodičů. Nemám ve zvyku poslouchat o čem se baví u vedlejšího stolu, ale v tomto případě je nešlo přeslechnout.

Přidala se k nim totiž zřejmě kamarádka a začaly si tyhle dvě starší dámy povídat. A docela hlasitě, tak, že jsem je slyšela né jen já. Soudím podle toho, že se otáčeli i další hosté.

Teď si říkáte, proč Vám o tom píšu. To pochopíte za chvíli.

Když si tak povídaly, tak ta příchozí kamarádka, celá nadšená, vykládala jak měla báječnou oslavu svých šedesátin, že přišli i kamárádi a vlastně si to všichni užili. Na to se jí ta druhá ptá co dostala za dárky. A ona říká „moje dcera mi udělala největší radost, dostala jsem od ní poukazku na tetování. Podívej“.

A ukázala na své rameno.

„Celý život jsem si přála mít tetování, ale vždycky mě od toho někdo odradil nebo jsem ztratila odvahu. A tak jsem si konečně splnila svůj sen“.

To jsem teda po očku už koukla i já :).

Tam měla paní vytetovanou nějakou květinu. Docela hezké decentní tetování.

No ta kamarádka už zjevně nebyla stejného názoru jako oslavenkyně. A pak jejich rozhovor pokračoval dál..

Ale mě v tu chvíli došlo, jak je důležité plnit si své sny a přání. Protože…

Nikdy totiž nevíte jak dlouho tady na tom světe kulatém budete.

A proto jděte si za svým, ať už se to týká domova, názoru, oblečení nebo tetování.

I já jsem si v tu chvíli uvědomila, že je pro mě důležité být sama sebou. Neříkat jen to, co se líbí ostatním, ale mít svůj názor, mít své sny a dělat to, co mě baví i přes to, že se to jiným zdá být bláznivé nebo hloupé.

Buďte sví a jedineční. Plňte si své sny jak jen to půjde 🙂

Tančete, jako by se

nikdo nedíval.

Zpívejte, jako by nikdo

neposlouchal.

Milujte, jako by

Vám nikdy nikdo neublížil

a žijte jako by na Zemi bylo nebe.

MARK TWAIN

a tvořte s láskou :).

 

Mějte krásný den

Andrea  ♥

Andrea Dybová
Mou vášní je tvoření a pomůžu i Vám vytvořit si originální domov podle Vašich představ pomocí jedinečných nápadů a fotonávodů. >
Komentáře