Řecká inspirace

Protože rádi cestujeme , tak i letos jsme jeli na dovolenou do Řecka. Jezdíme sem už několik let vždy na jiný ostrov. Milujeme jejich pohovový styl života, přírodu, jídlo a typicky řecké restaurace. Nadarmo se neříká, že právě řekové se dožívají nejvyššího věku z evropských zemi.

Pro mě, to ale byla naprosto oddychová dovolená taky proto, že jsem hned první den, při focení dcerky v moři, utopila svůj telefon :).

A najednou jsem si uvědomila, jak je telefon návyková věc. Takhle jsem si mnohem více užívala rodiny a  nemusela přemýšlet kdo mi volá a odepisovat na smsky. Ale hlavně, víte co,  vůbec mi to nevadilo. Manželův mobil fungoval, takže jsem volala jen já, komu jsem chtěla a kdy jsem chtěla.

Moje procházky

Všichni milujeme moře a při procházkách, kde na Vás dýchá vůně místního jídla, květin a mořské vody mě napadá spousta inspirací. Přemýšlím, jak si kousek téhle nezapomenutelné chvíle přivést i domů.

Každý den,když jsem pak chodila s kočárkem na procházky, abych uspala syna, jsem našla jednu typickou restauraci, která se od ostatních lišila.

100_0434Zaujala mě svojí jednoduchostí a jedinečnou atmosférou. Stoly a židle byly jednoduše bílé a ubrusy v modrých barvách, tak jak jsou tyhle barvy pro tuto zem typické. Více o barevných židlích se dočtete v mém připravovaném Ebooku – UDĚLEJ SI SAMA aneb tipy a nápady jak si vytvořit ORIGINÁLNÍ DOMOV.

Ale právě zeď, byla tím , co mě nadchlo a inspirovalo.  Visely tam obrázky ze života prostých řeků, všechny černobílé, autetické prostě nádherné. Až jsem se přistihla, že přemýšlím nad každým obrázkem – kdo je tahle paní na fotce, jak žije a jestli ten oslík vozí každý den ten velký a plný koše na hřbetě…

Nezapomenutelná atmosféra u nás doma

Touhle kavárnou jsem se nechala inspirovat pro vytvoření pohodlné atmosféry i u nás doma.

Většinou každý kdo má terasu nebo balkón má spoustu květin, nějaké osvětlení nebo dekorace spojené s pohodlím, jako je spousta polštářu a přikrývek. Což je v pořádku, i já to tak mám a mám to tak ráda, dělá to tenhle prostor útulnějším. Ale řekla jsem si , proč si na tuhle venkovní stěnu nedát právě nějaký obrázek, třeba ze života .. Prostě proč ne?!

Ideální samozřejmě je, pokud Vám na tu stěnu neprší, ale pokud přeci jen, stačí fotografii zalaminovat a vložit do rámečku z umělé hmoty. Splní stejnou funkci a přežije i déšť .

Takže jsem prohledala alba a na naši stěnu u domu pod pergolou, si vystavím fotky z doby kdy se náš dům stavěl a pár aktuálních ze všedního života členů naši rodiny.  Teď na mě dýchá nostalgie a cítím vnitřní klid.

Nápady na krásné doplňky ,ale nemusí přicházet jen od moře. Ať už jedete kamkoli, na chvíli se zastavte, užívejte si tu chvílí a  rozhlédněte se kolem sebe. Určitě Vás zaujme něco , co je Vám blízké. Něco, co by jste rádi měli doma nebo alespoň část toho co Vám připomene právě tu chvíli , kdy jste tam byli.

Pokud budete potřebovat s něčím poradit , napište mi na můj mail andrea.dybova@seznam.cz a ráda Vám pomůžu.

Takže s chutí do toho a vytvořte si originální domov .

Andrea Dybová
Mou vášní je tvoření a pomůžu I Vám vytvořit si originální domov podle Vašich představ pomocí jedinečných nápadů a fotonávodů. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře