Z poličky domeček pro ptáčky ?

Ráda chodím nakupovat dřevěné produkty k dalšímu tvoření do skladu obchodu kupendo.cz a vždycky když tam jdu, tak mě naše dcera Emmička prosí, ať jí taky přinesu něco k tvoření. Od malička semnou ráda maluje, navlíká, stříhá atd. Takže jí vždycky musím něco přinést. Jednou je to vyřezávaná kočička, po druhé truhlička na poklady nebo dřevěné knoflíčky 🙂

Tentokrát jsem chtěla dětem do pokojíčku koupit poličky ve tvaru domečku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak jsem koupila 2. Jeden větší a jeden menší s tím, že Emmička pomaluje domeček i bráškovi. Když jsem je přinesla domů, byla nadšená! A po obědě se vrhla do malování.

Vzala si samozřejmě pro sebe ten větší, protože už je přeci velká holka a za rok půjde do školy.

Společně jsme tedy vybraly barvy – žlutou a růžovou. A dala se do práce.

1470322187631

Když to měla hotové povídá „ podívej mami, už mám domeček hotový a co kdyby to byl domeček pro ptáčky“? Tak povídám „pro ptáčky ??? no, proč ne a jak by to mělo vypadat“?  A začala popisovat, že dovnitř dáme tyčku, mezitím ukazuje „tady víš,  aby si mohli ptáčci odpočinout a dolu nasypeme zrníčka“.

Tak jsem se jí ještě zeptala, jestli si to nechce opravdu nechat jako poličku do pokojíčku, třeba na panenku a že bráškovi taky namaluje a budou mít stejné domečky na stěně.

„Ale néé mami, a kde budou bydlet ptáčci“?

Tak jsem už nic nenamítala a podle jejích představ jsme domeček začaly tvořit.

IMG_0089-1

 

 

 

 

 

IMG_0090-1

 

 

 

 

 

 

 

Vyvrtaly jsme na boku dírku, namočily jeden konec do lepidla na dřevo, aby to hezky drželo a zasunuly dovnitř, do dírky.

IMG_0094-1

Před finálním natřením z venku (zevnitř jsme to udělaly hned po natření žlutou) bezbarvým lakem jsem ještě Emmičce říkala, jestli si to nechce přetřít tou růžovou ať to má hezké. Přeci jen jedna vrstva v podání malé holčičky je trochu málo a měla tam místa, která by ještě mohla přemalovat.

A na to mi říká:  „Mami, je to můj domeček a já ho tak chci. Co když ptáčci přiletí a budou hledat zrníčka? Noooo a domeček tady nebude. Nene bude to tak jo ?!“ .  Takže bylo rozhodnuto.

Vždyť je to její domeček .

Teď už jen přemýšlíme, jestli ptáčci opravdu přiletí.

„A co myslíš mami, bude se jim ta růžová líbít“ ?

IMG_0096-1

“ No určitě miláčku “

A víte co, ikdyby ptáčci nepřiletěli, tak jsme si udělaly moc krásné odpoledne.

Vždycky mám radost , když něco společně vytvoříme. Emmička je náležitě pyšná na své dílo a všude se jím pak chlubí 🙂

Není důležité co děláte ,ale s kým to děláte. A v případě mých dětí, se pak práce změní v zábavu.

A to je pro mě NEJVÍC !

Andrea Dybová
Mou vášní je tvoření a pomůžu I Vám vytvořit si originální domov podle Vašich představ pomocí jedinečných nápadů a fotonávodů. Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře